20 Temmuz 2010 Salı

Kuzey Yamacı İndirmeden İzle

1 yorum


Kuzey Yamacı Film Bilgileri
Yapım:2008 Almanya, Avusturya, İsviçre
Tür:Aile, Dram, Gizem, Macera, Spor, Tarih
Yönetmen:Philipp Stölzl
Senaryo:Christoph Silber, Philipp Stölzl, Benedikt Roeskau, Johannes Naber, Rupert Henning
Yapımcı:Gerd Huber, Benjamin Herrmann, ısabelle Welter, Kurt Stocker,
Boris Schönfelder, Rudolf Santschi, Danny Krausz
Görüntü Yönetmeni:Kolja Brandt

Kuzey Yamacı Film Konusu:
Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden beri arkadaş olan Toni ve Andi özellikle bir dağla, “ölü taraf” olarak da bilinen kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki arkadaş hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve eğer başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar, Olimpiyat altın madalyasına da göz kırpacaklardır.
Kuzey tarafının yamacındaki hazırlıkları sırasında Toni’nin sevdiği ilk kadın Luise’le karşılaşırlar. Bir gazeteci olan Luise, sadık Nazi muhabiri Arau’yla birlikte Toni ve Andi’nin denemelerini haber yapmak için buradadır. Aralarındaki ateş yeniden alevlenmiştir, ama Luise Arau’ya karşı da bir çekim hissetmektedir. Toni, Avusturyalı Willy ve Endi’yle tanışacakları kuzey tarafına Andi’yle birlikte tırmanmaya başladığında umutsuzluk içindedir.
Başta her şey iyi gider ve hızlı bir ilerleme kaydederler. Eiger’ın yamacındaki Grand Hotel’in terasında bulunan seyirciler, uluslararası basın ve sonunda Toni’nin kendisi için tek erkek olduğunu anlayan Luise dört dağcıyı teleskoplarından hevesle izlemektedir.
Ama dağcılar için işler kontrolden çıkmaya başlar: Hava değişmiş ve Willy yaralanmıştır. Birden, yine dağ kazanacakmış gibi görünür. Ve kuzey tarafında hayatta kalmak için dramatik bir savaş verilirken Luise de hayatının aşkını kurtarmak içini yola çıkar. Zamana ve doğanın güçlerine karşı bir yarış başlamıştır.

Kuzey Yamacı Filmini aşağıdan indirmeden online TÜRKÇE ALTYAZI izleyebilmek için "play" tuşuna basmanız yeterli...

İyi Seyirler !
Kuzey Yamacı, Kuzey Yamacı izle, Kuzey Yamacı indirmeden izle, Kuzey Yamacı online izle, online Kuzey Yamacı izle, indirmeden Kuzey Yamacı izle, Kuzey Yamacı filmini seyret, Kuzey Yamacı filmini izle, Kuzey Yamacı full izle, Kuzey Yamacı izle seyret, Kuzey Yamacı türkçe dublaj izle, Kuzey Yamacı altyazılı izle, Kuzey Yamacı filmi izle, Nordwand, Nordwand izle, Nordwand filmi, Nordwand filmini izle, Nordwand seyret, Nordwand filmi izle, Nordwand indirmeden izle, Nordwand full izle, Nordwand filmi izle, Nordwand film izle, Nordwand türkçe alt yazılı, Nordwand online izle, ...

1 yorum: